EN

Vertaistapaamiset

Aksonlaiset kokoontuvat eri paikkakunnilla ympäri Suomea ja tapaamisia järjestetään myös etänä verkon välityksellä. Tapaamisissa keskustellaan vertaisten kesken ja silloin tällöin paikalla voi olla myös vieraileva luennoitsija tai muuta vaihtelevaa ohjelmaa.

Selkäydinvammaisten henkilöiden omaisten ja läheisten vertaistapaamisia järjestetään Helsingissä sekä etänä verkon välityksellä.

Haluatko järjestää tapaamisia omalla paikkakunnallasi? Ota yhteyttä järjestökoodinaattori Maarika Haloseen: maarika.halonen@aksonry.fi tai p. 050 371 5400

Tulevat sekä menneet tapaamiset löydät tapahtumakalenteristamme

Tilaamalla uutiskirjeemme ja seuraamalla meitä Facebookissa tai Instagramissa pysyt ajan tasalla vertaistapaamisista! 

Paikkakunnat: 

Helsinki
Lisätiedot: Anna-Maija Huhtikangas, annu.huhtikangas@gmail.com tai p. 044 324 0784


Jyväskylä 
Lisätiedot: 
Sini Pasanen, pasanensini92@gmail.com tai p. 045 156 0380
Mirja Mäki-Kulmala, pullapirkko@hotmail.comtai p. 040 771 0505


Kuopio
Lisätiedot: 
Merja Leppälä, merjahelena.leppala@gmail.com tai p. 040 046 1579
Hanne Lappi, hm.lappi@gmail.com tai p. 050 344 7759


Oulu
Lisätiedot: 
Pirjo Raatikainen, pirjo.r.raatikainen@gmail.com tai p. 040 573 5324
Ulla Käppi, hellnuk1@gmail.com tai p. 044 283 4409


Pori
Lisätiedot: Ari Lehtinen, ari.t.lehtinen@gmail.com tai p. 044 304 4543


Rovaniemi
Lisätiedot:
Minna Muukkonen, minna.muukkonen1@gmail.com tai p. 040 411 1068
Pekka Lindstedt, pekkalindstedt@yahoo.com tai p. 040 70 45620


Tampere
Lisätiedot: 
Sari Salo, salosari6095@gmail.com tai p. 040 590 2379
Outi Onikki, outi.onikki@aksonry.fi


Turku
Lisätiedot:
Satu Loponen, stumaa75@gmail.com tai p. 044 517 6188
Monika Eriksson, eriksson.monika23@gmail.com tai p. 050 326 0910


Omaisten ja läheisten tapaamiset Helsingissä sekä etänä verkossa
Lisätiedot: järjestökoordinaattori Maarika Halonen, maarika.halonen@aksonry.fi tai p. 050 371 5400